Porada prawna ONLINE
Porada prawna ONLINEUmów spotkanie

Kancelaria radcy prawnego „Mitra” w Przemyślu oferuje specjalistyczne usługi z zakresu ochrony praw autorskich. Pomoc adwokata/ radcy prawnego skierowana jest do przedsiębiorców, którzy wykonują działalność w charakterze twórczym i innowacyjnym oraz podmiotów działających w dziedzinie kultury, w branży muzycznej, wydawniczej filmowej, zarówno dla autorów-twórców, jak i wytwórni oraz wydawnictw. Prawnik sporządzi niezbędne opinie z zakresu prawa autorskiego, w tym również nielegalne wykorzystanie utworów w Internecie. Doradzi jak postępować i jakie rozwiązania zastosować, aby nie narazić się na nieumyślne naruszenie praw autorskich innego wykonawcy. Dokładnie opracuje również strategię dotyczącą zarządzania ochroną wizerunku. W ramach usług mogą zostać przygotowane umowy:

 • licencyjne,
 • sublicencyjne,
 • o dzieło,
 • oraz dotyczące przeniesienia praw autorskich majątkowych.

Radca prawny może również reprezentować w swojego klienta w procesach cywilnych związanych z zaprzestaniem naruszania praw autorskich oraz o odszkodowanie z tego tytułu. Na obronę mogą liczyć także osoby, którym zarzucono popełnienie przestępstwa związanego z zabronionym stypizowaniem o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Najczęściej realizowane usługi przez kancelarię prawną w Przemyślu to:

 • sporządzenie opinii oraz analiz dotyczących zakresu prawa autorskiego,
 • sporządzenie umów licencyjnych i sublicencyjnych, a także tych związanych z przeniesieniem praw autorskich,
 • ochrona wizerunku,
 • ochrona przed naruszeniem praw autorskich,
 • uzyskanie licencji,
 • obrona przed roszczeniami i zarzutami związanymi z naruszeniem praw autorskich,
 • stała obsługa prawnicza podmiotów działających w branży wydawniczej, muzycznej i filmowej,
 • reprezentowanie przed Stowarzyszeniem Autorów ZaiKS

Kancelaria radcy prawnego „Mitra” udzieli również porad prawnych dotyczących utworów pracowniczych. Będzie reprezentować klienta w postępowaniu o naruszenie praw autorskich przed wszystkimi organami oraz sądami. Radca prawny / adwokat udzieli profesjonalnego wsparcia przy zawieraniu umów i negocjacji z różnego rodzaju organizacjami oraz będzie reprezentował ich w sporach wynikających z wcześniej podpisanej umowy. W razie jakichkolwiek pytań z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych warto skontaktować się z kancelarią, aby prawnik mógł dokładnie przeanalizować problem. Pomoc można uzyskać w biurze w Przemyślu lub w Warszawie.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: kontakt@kancelariamitra.pl

Zaufali nam

Klienci naszej Kancelarii

Umów spotkanie

Umów spotkanie

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.2016.922 z dn. 28.06.2016r.) oraz zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: administratorem danych osobowych umieszczonych w formularzu kontaktowym jest właściciel strony Kancelaria Radców Prawnych Mitra Badalyan i Trojanowski w Przemyślu, ul. Lwowska 52/200.

Top