Porada prawna ONLINE
Porada prawna ONLINEUmów spotkanie

Zmiany w Przepisach Dotyczących Towarów Podwójnego Zastosowania

04 Czerwiec 2024Kanelaria Mitra

Przepisy dotyczące towarów podwójnego zastosowania ulegają ciągłym zmianom, co wymaga od przedsiębiorców i ich doradców prawnych ciągłej aktualizacji wiedzy. Zmiany te mogą dotyczyć zarówno samych przepisów, jak i wykazów towarów podwójnego zastosowania, a także procedur i wymagań dotyczących eksportu.

Zmiany w przepisach dotyczących towarów podwójnego zastosowania mogą mieć istotny wpływ na działalność przedsiębiorstw, w szczególności na możliwość eksportu określonych towarów. Dlatego też ważne jest, aby być na bieżąco z aktualizacjami prawa i przystosowywać swoją działalność do nowych wymagań.

Kancelaria prawna może zapewnić niezbędne wsparcie w zakresie monitorowania zmian w przepisach dotyczących towarów podwójnego zastosowania, a także doradztwa w zakresie przystosowywania działalności przedsiębiorstwa do nowych wymagań prawnych.

Do najważniejszych zmian w przepisach dotyczących towarów podwójnego zastosowania w ostatnich latach należą m.in.:

  1. Nowelizacja Rozporządzenia Rady (WE) nr 428/2009 w 2021 roku, która wprowadziła m.in. nowe definicje towarów podwójnego zastosowania, nowe kryteria klasyfikacji towarów oraz nowe wymogi dotyczące eksportu.
  2. Nowelizacja ustawy o kontroli towarów strategicznych w 2021 roku, która wprowadziła m.in. nowe kary za nielegalny eksport towarów podwójnego zastosowania oraz nowe obowiązki dla przedsiębiorców.
  3. Nowelizacja wykazów towarów podwójnego zastosowania, które są aktualizowane co najmniej raz do roku.

Monitorowanie zmian w przepisach dotyczących towarów podwójnego zastosowania i przystosowywanie działalności przedsiębiorstwa do nowych wymagań prawnych jest kluczowe dla zapewnienia zgodności z przepisami prawa i uniknięcia poważnych konsekwencji prawnych i finansowych wynikających z nielegalnego eksportu.

W kolejnych artykułach omówimy szczegółowo konsekwencje naruszenia przepisów dotyczących towarów podwójnego zastosowania oraz rolę kancelarii prawnej w procesie wewnętrznego audytu i szkolenia w zakresie towarów podwójnego zastosowania. Zapraszamy do śledzenia naszych publikacji, aby poznać wszystkie aspekty prawne związane z towarami podwójnego zastosowania.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: kontakt@kancelariamitra.pl

Zaufali nam

Klienci naszej Kancelarii

Umów spotkanie

Umów spotkanie

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.2016.922 z dn. 28.06.2016r.) oraz zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: administratorem danych osobowych umieszczonych w formularzu kontaktowym jest właściciel strony Kancelaria Radców Prawnych Mitra Badalyan i Trojanowski w Przemyślu, ul. Lwowska 52/200.

Top